هیدرولیک چیست؟

کلمه‌ای یونانی است که از دو واژه‌ی «هیدرو» به معنی «آب» و «لیک» به معنی «لوله» تشکیل شده است. امروزه هیدرولیک به علمی گفته می‌شود که به بحث پیرامون نیروی سیال فشرده‌ی محبوس و متحرک در یک سیستم می‌پردازد.

پمپ هیدرولیک چیست؟

وسیله‌ای است که سیال (روغن) را به جریان می‌اندازد.

انواع پمپ کدام است؟

پمپ‌ها تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند که در اولین تقسیم‌بندی می‌توان آن‌ها را به پمپ‌های جابجایی مثبت و جابجایی غیرمثبت تقسیم کرد.

در تقسیم‌بندی پمپ‌های جابجایی مثبت می‌توان پمپ‌ها را به دو دسته‌ی مدار باز و مدار بسته تقسیم نمود.

همچنین از نقطه‌نظر نحوه‌ی کار می‌توان پمپ‌ها را به پمپ‌های پیستونی، پمپ‌های پره‌ای و پمپ‌های دنده‌ای تقسیم‌بندی نمود.

طرز کار پمپ پیستونی چگونه است؟

اساس کار پمپ‌های پیستونی حرکت پیستون (پلانجر) درون سیلندر است؛ بدین‌صورت که یک مکانیزم، حرکت دورانی شفت پمپ را به حرکت رفت و برگشتی پیستون تبدیل کرده و عمل مکش و دهش را انجام می‌دهد.

بهترین برند پمپ هیدرولیک چیست؟

نام‌های تجاری بسیاری در بازار وجود دارد و بسته به نوع پمپ و کاربرد مورد نظر ممکن است در یک زمینه برند خاصی برتر از دیگری باشد و بالعکس. از رایج‌ترین برندهای پمپ‌های پیستونی موجود در بازار ایران می‌توان به رکسرود (Rexroth) و کاوازاکی (Kawasaki) و لینده (Linde) اشاره نمود.

تست پمپ چطور انجام می شود؟

در ساده‌ترین حالت، با کوپل کردن پمپ به یک الکتروموتور و چرخاندن شفت پمپ با دور مورد نظر و سپس سنجش دبی خروجی پمپ در فشارهای مختلف تست انجام می‌گردد.

بهترین مرکز برای تعمیر پمپ کجاست؟

با توجه به علاوه بر داشتن دانش و تجربه‌ی کافی در زمینه‌ی هیدرولیک

آیا می‌توان قطعات هیدرولیک ماشین‌آلات را با تعویض کرد؟

بله، در صورت داشتن اطلاعات لازم و کافی از مشخصات و کارکرد تجهیز مورد نظر می‌توان از تجهیزات (پمپ، هیدروموتور، شیر هیدرولیک و غیره) به‌روزتر و حتی با قابلیت‌های بیشتری برای دستگاه‌های قدیمی استفاده کرد.

یک تست خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟