تعمیر پمپ‌ و تجهیزات هیدرولیکی در شرکت هیدروآزما

شرکت هیدروآزما در زمینه تعمیر و تست انواع تجهیزات سیستم هیدرولیک شامل انواع پمپ های پیستونی، انواع هیدروموتورها و شیرها از برندهای مختلف شامل Rexroth، Linde، Kawasaki، Komatsu، Denison، Parker، Brueninghaus، Caterpillar، Sauer Danfoss، Vickers، Liebherr و... فعالیت مینماید.

در ابتدای ورود تجهیز هیدرولیکی به کارگاه، تشکیل پرونده شده و یک کد به تجهیز اختصاص یافته و در صورت نیاز به شست و شو، با دستگاه شست و شو داده خواهد شد. سپس درصورت نیاز به تست به واحد تست و تنظیم و در صورت تعمیر به واحد فنی مربوطه جهت عیب‌یابی اولیه انتقال می یابد. کارشناسان هیدروآزما پس از دمونتاژ و بررسی کامل قطعات و عیب یابی اولیه، گزارش مربوطه را به اطلاع مشتری می رسانند تا در صورت موافقت، فرایند تعمیر آغاز گردد. پس از تعمیر و رفع عیب، تجهیز هیدرولیکی مونتاژ و جهت صحت عملکرد و بازدهی موردنظر مورد تست قرار می‌گیرد. هم‌زمان با تست و تنظیم از مراحل تست تصویربرداری و داده‌های مربوطه به‌طور آنلاین در سیستم ثبت خواهد شد. پس از اتمام کار، تجهیز هیدرولیکی بسته‌بندی و گزارش تست به همراه نمودارهای مربوطه از جمله بازده حجمی در فشارهای تست شده تحویل مشتری می‌گردد.
از جمله امکانات و تجهیزات موجود در شرکت هیدروآزما دستگاه تست دینامیکی تجهیزات هیدرولیک، ماشین تراش، دستگاه لپینگ، دریل ستونی ، دستگاه شست‌وشوی اتوماتیک و ... می‌باشد.


شرکت در سال ۱۳۹۶ تاسیس شده و در شادآباد تهران مستقر می‌باشد. با داشتن بهترین و جدیدترین تجهیزات هیدرولیکی تست و تعمیر، قادریم تمامی نیاز مشتریان را تامین کنیم و با بهره مندی از متخصصان و کارشناسان زبده، به مشتریان خود سرویس ها و خدمات بی نظیری را ارائه میدهیم و توانسته ایم جایگاهی فراتر از مرزهای کشور عزیزمان داشته باشیم.

در ادامه نمونه هایی از تعمیرات و تست‌های انجام شده توسط کارشناسان شرکت هیدروآزما جهت آشنایی با نحوه تعمیر و تست آورده خواهد شد.

 • تعمیر پمپ هیدرولیک دنیسون ــــ مدل P30

  تعمیر و بازسازی و تست در شرکت هیدروآزما

  پمپ هیدرولیکی دنیسون پس از تشکیل پرونده و اختصاص کد، ابتدا با دستگاه، شست و شو داده شده و سپس جهت عیب‌یابی به واحد فنی ارجاع گردید. سپس کارشناسان هیدروآزما پس از دمونتاژ کامل پمپ هیدرولیکی ضمن شست‌و‌شوی قطعات آن، تمامی قطعات پمپ از جمله روتور، پیستون، کفشک‌ها، پلیت‌ها و ... را مورد بررسی فنی قرار دادند که پس از عیب‌یابی اولیه و تأیید مشتری، عیب‌های موجود برطرف و پمپ هیدرولیکی Denison مونتاژ گشت پس از اتمام فرایند تعمیر، پمپ هیدرولیکی جهت تست و تنظیم به واحد تست انتقال یافت. کارشناسان واحد تست ضمن انجام تست و تنظیمات مربوطه، از مراحل تست تصویربرداری و همچنین داده‌های مربوطه را به‌صورت آنلاین در سیستم ثبت می‌کنند. سپس پس از اتمام تست و تأیید صحت عملکرد و بازدهی مورد نظر، پمپ بسته‌بندی شده و گزارش تست به‌همراه نمودار تحویل مشتری می‌گردد.

  تعمیر پمپ هیدرولیکتعمیر پمپ هیدرولیکتعمیر پمپ هیدرولیک

  تعمیر پمپ هیدرولیکتعمیر پمپ هیدرولیکتعمیر پمپ هیدرولیک

  تعمیر پمپ هیدرولیکتعمیر پمپ هیدرولیک

 • پمپ هیدرولیک چیست؟

  وسیله‌ای است که سیال (روغن) را به جریان می‌اندازد.

 • انواع پمپ کدام است؟

  پمپ‌ها تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند که در اولین تقسیم‌بندی می‌توان آن‌ها را به پمپ‌های جابجایی مثبت و جابجایی غیرمثبت تقسیم کرد. در تقسیم‌بندی پمپ‌های جابجایی مثبت می‌توان پمپ‌ها را به دو دسته‌ی مدار باز و مدار بسته تقسیم نمود. همچنین از نقطه‌نظر نحوه‌ی کار می‌توان پمپ‌ها را به پمپ‌های پیستونی، پمپ‌های پره‌ای و پمپ‌های دنده‌ای تقسیم‌بندی نمود

 • طرز کار پمپ پیستونی چگونه است؟

  اساس کار پمپ‌های پیستونی حرکت پیستون (پلانجر) درون سیلندر است؛ بدین‌صورت که یک مکانیزم، حرکت دورانی شفت پمپ را به حرکت رفت و برگشتی پیستون تبدیل کرده و عمل مکش و دهش را انجام می‌دهد.

 • بهترین برند پمپ هیدرولیک چیست؟

  وسیله‌ای است که سیال (روغن) را به جریاننام‌های تجاری بسیاری در بازار وجود دارد و بسته به نوع پمپ و کاربرد مورد نظر ممکن است در یک زمینه برند خاصی برتر از دیگری باشد و بالعکس. از رایج‌ترین برندهای پمپ‌های پیستونی موجود در بازار ایران می‌توان به رکسرود (Rexroth) و کاوازاکی (Kawasaki) و لینده (Linde) اشاره نمود.

 • تست پمپ چطور انجام می شود؟

  وسیله‌ای است که سیال (روغن) را به جریاندر ساده‌ترین حالت، با کوپل کردن پمپ به یک الکتروموتور و چرخاندن شفت پمپ با دور مورد نظر و سپس سنجش دبی خروجی پمپ در فشارهای مختلف تست انجام می‌گردد.

 • بهترین مرکز برای تست هیدرولیک و تعمیر هیدرولیک کجاست؟

  شرکت هیدرو آزما با هدف ایجاد مرکز تخصصی خدمات تست و تعمیر انواع تجهیزات هیدرولیکی مانند پمپ، موتور و شیر هیدرولیکی همراه با رعایت اصول و استاندارد های لازم تاسیس گردیده است. شرکت هیدرو آزما با فراهم نمودن شرایط محیطی مناسب و استاندارد همراه با پرسنل متخصص و آموزشهای مستمر سعی در بالابردن کیفیت خدمات و ایجاد اطمینان خاطر جهت مشتریان خود نموده است.

 • آیا می‌توان قطعات هیدرولیک ماشین‌آلات را تعویض کرد؟

  بله، در صورت داشتن اطلاعات لازم و کافی از مشخصات و کارکرد تجهیز مورد نظر می‌توان از تجهیزات (پمپ، هیدروموتور، شیر هیدرولیک و غیره) به‌روزتر و حتی با قابلیت‌های بیشتری برای دستگاه‌های قدیمی استفاده کرد.

 • یک تست خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

  ۱- جلوگیری از صرف وقت و هزینه: در صورت عدم تست و نصب روی ماشین آلات مربوطه و عدم عملکرد مورد انتظار، نیاز به باز و بست دوباره تجهیز (از دست دادن زمان و تحمیل هزینه) و تعمیر و رفع عیب دوباره آن است
  ۲- حصول اطمینان از صحت عملکرد تجهیزات سیستم هیدرولیک
  ۳- کمک به عیب یابی سیستم هیدرولیک
  ۴- تنظیم طبق مدار هیدرولیک شرکت سازنده در هنگام تست تجهیز
  ۵- مشخص شدن بازده حجمی و نحوه کارکرد تجهیز هیدرولیکی

 • ویژگی روغن هیدرولیک چیست؟

  انتخاب صحیح روغن در طول عمر و عملکرد دستگاه تاثیر بسزایی دارد. گذینه های زیر جز اصلی ترین موارد قابل بررسی در انتخاب روغن می باشند: ۱- ویسکوزیته یا خاصیت چسبندگی
  تراکم پذیری -۲
  کف کردن روغن -۳
  ظرفیت جدا کردن آب از روغن -۴
  مقاومت در برابر اکسیداسیون -۵
  مقاومت در برابر خوردگی -۶

سوالات خود را از ما بپرسید(اینجا).