صنایع مرتبط

صنایع ساخت و تولید

پرس‌­های هیدرولیک، ماشین­‌های ریخته‌گری، دربازکن­‌ها، ماشین‌­های تزریق پلاستیک و فرآوری پلاستیک و پاور­یونیت از جمله موارد کاربرد هیدرولیک در صنایع ساخت و تولید می­‌باشند.

کا غذ سازی

در این صنعت خمیر کاغذ باید از غلتک‌ها بگذرد و مهم‌ترین نکته، هیدرولیک و پنو ماتیک تنظیم غلطک‌ها است.

خودرو سازی 

ترمز هیدرولیک و فرمان هیدرولیک و تنظیم پنوماتیکی صندلی و همچنین در مراحل ساخت بدنه و شکل دادن به ورق خودرو که از پرس‌های با تن‌های مختلف استفاده می‌شود.

ساخت و تولید - هیدروآزما

صنایع غذای

کنسرو سازی و ظروف یکبار مصرف و …

صنایع چوب

 برش الوار و پرداخت سطوح مبل‌ها

صنایع بسته بندی

پر‌کن شیشه‌ها‌ی نوشابه و ماشین چسب زنی و لفاف پیچی

ساخت و تولید - هیدروآزما

تزریق پلاستیک چیست؟

قالب گیری تزریقی یک فرآیند تولیدی است که قادر است تعداد زیادی قطعات پلاستیکی را به طور سریع و مکرر ایجاد کند. در نتیجه این فرایند برای تولید در حجم بالا بسیار مناسب است.

اصول اولیه قالب گیری تزریقی

قالب گیری تزریقی با مزایای بسیاری که نسبت به سایر فرآیندهای قالب گیری پلاستیک دارد این امکان را می‌دهد تا محصولاتی با جزئیات پیچیده تولید شوند که در غیر این صورت ساخت آن‌ها بسیار پرهزینه یا دشوار است.

علاوه بر این، با ظرفیت تولید چندین قطعه به طور همزمان، تولید بالای محصول در مقایسه با هزینه‌ی نیروی کار شرکت مفید خواهد بود.

ایرادات موجود در محصول نهایی را نیز می توان به راحتی اصلاح کرد، بنابراین مواد کمی هدر می رود که یکی دیگر از مزایای صرفه جویی در هزینه کل فرآیند است.

با طیف گسترده ای از مواد برای استفاده، از پلی پروپیلن گرفته تا پلیمرهای مهندسی با کارایی بالا، امکان ایجاد محصولات سفارشی و منحصر به فرد بی‌پایانی برای طیف گسترده‌ای از نیازها وجود دارد.

فرآیند قالب گیری تزریقی

مرحله 1 – قالب به طور مطمئنی در دستگاه قالب گیری که اندازه متناسبی دارد، سوار می شود. دو نیمه‌ی ابزار توسط گیره‌ها در جای خود قرار می گیرند. دستگاه تنظیم کننده، با وارد کردن تنظیمات خاصی برای ابزار آماده تولید می شود.

مرحله 2 – گلوله های پلاستیکی با استفاده از یک قیف وارد دستگاه قالب گیری می شوند و برای ذوب شدن گرانول ها وارد یک محفظه‌ی گرم شده می شوند. در داخل محفظه یک پیچ رفت و برگشتی مواد را پلاستیکی و فشرده می کند و پلاستیک مذاب را به سمت قالب پیش می راند.

مرحله 3 – یک نازل بین محفظه و قالب یک آب‌بندی ایجاد می کند. پلاستیک مذاب، تحت فشار زیاد، از محفظه خارجی و از طریق نازل به داخل حفره‌های قالب منتقل می شود. ابزارها می توانند حفره های متعددی داشته باشند تا بتوانند هر بار بیش از یک قسمت را تولید کنند.

مرحله 4 – آب یا روغن با دمای کنترل شده، در مدت زمان مشخصی دور بدنه‌ی قالب به گردش در می آید تا پلاستیک درون آن خنک شود. همانطور که پلاستیک سرد می شود، شکل حفره یا حفره های قالب را به خود می‌گیرد.

مرحله 5 – دستگاه قالب‌گیری برای باز کردن قالب از صفحه متحرک خود استفاده می‌کند و پین‌های پَران به داخل حفره قالب باز می‌شوند تا قطعه را بیرون برانند.

اغلب یک ربات قالب‌گیری نهایی را از قالب جمع آوری کرده و آن را روی تسمه نقاله یا محل کار نهایی قرار می دهد. سپس به موقعیت اولیه‌ی خود برمی‌گردد تا قالب بسته شده و چرخه تکرار شود.

شرکت هیدروآزما برگزار می‌کند

شرکت هیدروآزما برگزار می‌کند

مدیرآوریل 18, 20221 دقیقه خواندن

با سلام و احترام، به استحضار می‌رساند بخش آموزش شرکت هیدروآزما دوره آموزش هیدرولیک مقدماتی (عمومی) را برگزار می‌کند. دوره آموزشی توسط اساتید آموزش شرکت هیدروآزما برگزار می‌شود. این دوره شامل مباحث: شناخت علائم و استاندارد‌های قطعات هیدرولیک اصول عملکرد…

پیگیری خدمات

پیگیری خدمات

مدیرآوریل 4, 20221 دقیقه خواندن

شرکت هیدروآزما بخش پیگیری خدمات را به مشتریان خود ارائه کرد تا بتوانند در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنند، این بخش شامل تست، تعمیر و فروش می‌باشد.جهت استفاده از این خدمت ابتدا در سایت ثبت نام نمائید. برای…

طراحی و ساخت پاورپکmicroTBM

طراحی و ساخت پاورپکmicroTBM

مدیرنوامبر 15, 20211 دقیقه خواندن

پاورپک هیدرولیکی معمولا نقش بسزایی در سیستم‌های هیدرولیکی ایفا می‌نماید.و صنعتها برای پیاده‌سازی پروژه‌های خود از چندین پاورپک هیدرولیکی بهره می‌گیرند تا قدرت لازم را به دیگر محصولات بدهد. سیستم های هیدرولیکی و یا هر سیستمی که بخواهد فعالیتی را…

طراحی و ساخت پاورپک هیدرولیک

طراحی و ساخت پاورپک هیدرولیک

مدیرنوامبر 15, 20211 دقیقه خواندن

طراحی و ساخت پاورپک هیدرولیک توسط شرکت هیدروآزما مشخصات دستگاه پاورپک داراى سيستم خنك كارى و فيلتراسيونمجهز به شير كنترل پروپرشنال برقى و اهرمىداراى سيستم هاى حفاظتى و ايمنى شرکت هیدروآزما در راستای ساخت پاورپک‌های هیدرولیکی در ابعاد و مشخصات…

راه‌اندازی فروشگاه مجازی هیدروآزما

راه‌اندازی فروشگاه مجازی هیدروآزما

مدیرنوامبر 2, 20211 دقیقه خواندن

راه‌اندازی بخش فروشگاه مجازی توسط شرکت هیدروآزما شرکت هیدروآزما جهت ارائه خدمات تست، تعمیر، آموزش، طراحی و ساخت پاورپک و مشاوره فنی در زمینه هیدرولیک صنعتی فعال می‌باشد و امروز با افتخار بخش فروشگاه سایت را راه‌اندازی نمودیم تا مشتریان محترم بتوانند…

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها