تست پمپ هیدرولیک، هیدروموتور و شیر هیدرولیکی

تست پمپ‌ها و تجهیزات هیدرولیکی در شرکت هیدروآزما

شرکت هیدروآزما در زمینه تعمیر و تست انواع تجهیزات سیستم هیدرولیک شامل انواع پمپ های پیستونی، انواع هیدروموتورها و شیرها از برندهای مختلف شامل Rexroth، Linde، Kawasaki، Komatsu، Denison، Parker، Brueninghaus، Caterpillar، Sauer Danfoss، Vickers، Liebherr  و... فعالیت مینماید.

 تست پمپ هیدرولیک - شرکت هیدروآزما

لازم است تجهیزات هیدرولیکی قبل از به کارگیری در شرایط واقعی کار، تحت شرایط شبیه‌سازی‌شده‌ی کاری مورد تست قرار گیرند تا از نحوه‌ی عملکرد صحیح آن‌ها اطمینان حاصل شود؛ چرا که اولاً ایجاد شرایط کاری مختلف در محل کار، همیشه ممکن نیست، ثانیاً باز و بسته کردن پی‌درپی اتصالات در محیط واقعی کار، امری طاقت‌فرسا و وقت‌گیر است.

دستگاه‌های تست شرکت هیدروآزما امکان شبیه‌سازی شرایط واقعی کار را برای تجهیزات هیدرولیکی نظیر انواع پمپ، هیدروموتور و شیرهای هیدرولیکی فراهم می‌نمایند. دستگاه‌های تست هیدروآزما توانایی اعمال و کنترل دبی، فشار، سرعت دوران و گشتاور به صورت دینامیکی در تجهیز و همچنین اندازه‌گیری دما، نشتی (leakage)، توانایی محاسبه‌ی بازده حجمی پمپ و سایر گراف‌های مورد نیاز را دارا می‌باشند.

چرا تجهیزات هیدرولیک را تست کنیم ؟ 

بعد از تعمیر یک تجهیز هیدرولیک ونصب آن بر روی دستگاه مادرممکن است دستگاه عملکرد مناسبی نداشته باشد، دراین وضعیت اگر تجهیز تعمیر شده ایراد داشته باشد می بایست باصرف هزینه مجدد و اتلاف زمان برای تعمیر مجدد باز و ارسال شود و یا اگر مشکل دستگاه از جای دیگری بشد چون از عملکرد تجهیز یا تجهیزات تعمیر شده اطمینان نیست ممکن است در تشخیص عیب مشکل ایجاد شود و تجهیز تعمیر شده مجدد باز و ارسال شود تا تعمیر گردد! درتست دینامیکی تجهیزات هیدرولیک  شامل پمپ، هیدروموتور و شیرهای هیدرولیک و ... عملکرد آنها با شرایط کاری شبیه سازی می شود و مرجع اطمینان صحت عملکرد یا معیوب بودن تجهیز می باشد.

مزایای تست تجهیزات هیدرولیک در شرکت هیدروآزما 

۱- جلوگیری از صرف وقت و هزینه: در صورت عدم تست و نصب روی ماشین آلات مربوطه و عدم عملکرد مورد انتظار، نیاز به باز و بست دوباره تجهیز (از دست دادن زمان و تحمیل هزینه) و تعمیر و رفع عیب دوباره آن است

۲- حصول اطمینان از صحت عملکرد تجهیزات سیستم هیدرولیک

۳- کمک به عیب یابی سیستم هیدرولیک

۴- تنظیم طبق مدار هیدرولیک شرکت سازنده در هنگام تست تجهیز

۵- مشخص شدن بازده حجمی و نحوه کارکرد تجهیز هیدرولیکی

 

 

یک تست صحیح موجب می‌گردد 

  1. با انجام تست از میزان نشتی سیستم هیدرولیکی در فشارهای مختلف کاری آگاهی یافته و درصدد رفع آن برآییم. از این‌رو با کمینه‌کردن نشتی‌ها، می‌توان بازدهی تجهیزات موردنظر را بهینه نمود. آگاهی از نشتی یک سیستم هیدرولیکی و رفع به‌موقع آن می‌تواند از صدمات جدی‌تر و هزینه‌های بالای تعمیر و تلفات روغن جلوگیری کند.
  2. در صورت وجود ایرادهایی که منجر به افزایش دمای سیستم می‌شود، ضمن تست می‌توان متوجه گرمایش بیش از حد روغن شده و به رفع مشکل اقدام نمود.
  3. عملکرد صحیح شیرهای اطمینان و سیستم‌های ایمنی موجود در تجهیزات، تحت فشارهای کاری بالا مورد بازبینی قرار می‌گیرند؛ چرا که عدم کارکرد به‌موقع این سیستم‌ها می‌تواند منجر به صدمات اساسی و غیرقابل بازگشت شود.
  4. عملکرد صحیح شیرهای کنترل دبی و فشار در پمپ‌ها و تجهیزات هیدرولیکی، طبق نقشه شرکت سازنده پمپ و موتور هیدرولیکی مورد تست و تنظیم قرار ‌می‌گیرد.

با وجود چنین امکاناتی که منجر به شناخت عیوب احتمالی می‌گردد، می‌توان سیستم هیدرولیک را به‌گونه‌ای راه‌اندازی نمود تا ضمن عملکرد مناسب و مطمئن، اجزای سیستم عمر مفید مناسبی نیز داشته باشند. از این‌رو نیاز به دستگاه تستی که این شرایط را مهیا سازد حائز اهمیت می‌باشد. شرکت هیدروآزما با استفاده از نیروی انسانی کارآزموده و دستگاه‌های تست ویژه، با تلفیق دانش نظری و تجربه‌ی فنی، اقدام به انجام این مهم نموده است. امکانات تست شرکت هیدروآزما از این قرار است:

  • تست دینامیکی انواع پمپ هیدرولیک شامل پمپ دنده‌ای، پمپ پیستونی، پمپ تیغه‌ای، پمپ‌های مدار باز (open loop) و پمپ‌های مدار بسته (close loop)
  • تست دینامیکی انواع موتورهای هیدرولیکی شامل هیدروموتورهای جابجایی مثبت، هیدروموتورهای جابجایی متغیر، هیدروموتورهای مدار باز (open loop) و هیدروموتورهای مدار بسته (close loop)
  • قابلیت ایجاد سرعت‌های دورانی قابل‌تنظیم تا 3000rpm و فشارهای مختلف تا 450bar در تجهیزات هیدرولیکی و اعمال توان تا 160kw
  • تنظیمات انواع شیرهای کنترلی پمپ‌ها شامل سیستم توان ثابت، دارای LS، DRG و شیرهای پروپرشنال به‌منظور دستیابی به کنترل‌های موردنظر
  • قابلیت انجام تست و کالیبره کردن شیرهای پروپرشنال

معرفی شرکت هیدروآزما 

شرکت هیدروآزما در زمینه تعمیر و تست تجهیزات مختلف سیستم هیدرولیکی از جمله پمپ های پیستونی ، هیدروموتورها و شیرهای هیدرولیکی برندهای مختلف از جمله رکسروت (Rexroth) ، لینده (Linde) ، کاوازاکی (Kawasaki) ، کوماتسو (Komatsu) ، دنیسون (Denison) ، پارکر (Parker) ، برونینگ هاوس (Brueninghaus)، کاترپیلار (Caterpillar) ، زاور دانفوس (Sauer Danfoss) ، ویکرز (Vickers) ، ایتون (Eaton)، لیبهر (Liebherr) و غیره تخصص دارد.

امکانات و تجهیزات شرکت هیدرو آزما شامل دستگاه تست دینامیک تجهیزات هیدرولیک ، دستگاه تراش ، دستگاه لپینگ، دریل ستونی ، دستگاه شستشوی اتوماتیک و موارد دیگر است.