فروشگاه محصولات هیدرولیک

شرکت هیدروآزما یکی از بزرگترین فروشگاه هیدرولیک است که می‌تواند تمام نیاز های شما را برطرف کند چه از منابع داخلی و چه وارد کردن قطعات و تجهیزات هیدرولیک از کشورهای خارجی قابل تامین است.

ارسال اکسپرس

خرید آسان

پشتیبانی فنی

ضمانت کیفیت

جک هیدرولیک یا سیلندر هیدرولیک چیست؟جک هیدرولیک (به انگلیسی Hydraulic cylinder) یک عملگر خطی است که برای اعمال نیرو به یک قطعه و یا بلند کردن و جابجا کردن قطعات سنگین به کار می‌رود. هر گونه واحد هیدرولیکی که از یک پلانجر یا پیستون ساخته شده و درون یک محفظه‌ی استوانه‌ای توسط سیال تحت فشار کار انجام دهد، سیلندر گفته می‌شود. از عملگرها در سیستم هیدرولیک به منظور تبدیل قدرت سیال تحت فشار به قدرت مکانیکی استفاده می‌شود به عبارت دیگر عملگر وسیله‌ای است که توان هیدرولیکی را به توان مکانیکی تبدیل می‌کند.

جک هیدرولیک یا سیلندر هیدرولیک چیست؟

سیلندر‌ها عضوی تاثیرگذار در سیستم های هیدرولیک هستند که با دریافت سیال تحت فشار از خط تغذیه، پیستون موجود در داخل سیلندر هیدرولیک را در امتداد خط راست حرکت می دهند؛ مقدار نیروی خروجی برابر حاصلضرب فشار در سطح پیستون است. مقدار کار انجام شده در هر کورس نیز برابر حاصلضرب فشار در سطح پیستون در جابه جایی پیستون است. میزان قدرت به وجود آمده به دبی روغن، افت فشار در جک و راندمان کلی آن بستگی دارد. لازم به تاکید است که سرعت انجام کار به مقدار دبی سیال ورودی به داخل سیلندر هیدرولیک بستگی دارد. عملگرها می توانند مانند سیلندر حرکت خطی و مانند موتور حرکت دورانی تولید نمایند.

انتقال حرکت از نقطه‌ای به نقطه‌ای دیگر، وارد کردن فشار مستقیم، حرکت مستقیم کاهشی و غیره از جمله موارد کاربرد سیلندرهای هیدرولیک خطی است.

آنچه در سیلندر هیدرولیک عامل حرکت محسوب می شود، نیروی سیال تحت فشار است. هر سیستم هیدرولیک شامل یک موتور هیدرولیکی، یک پمپ هیدرولیکی، تعدادی سیلندر و مجموعه ای از اتصالات و قطعات مکمل است. هر سیلندر هیدرولیک نیز متشکل از بدنه، پیستون، میله پیستون و قطعات آب بند است.

اجزای جک هیدرولیک

جک هیدرولیک یا سیلندر هیدرولیک چیست؟
1گردگیر7پیستون
2آب بند8اورینگ
3بیرینگ9رینگ بلبرینگ
4Cap (درپوش)10آببند پیستون
5مسیر حرکت پیستون11پیچ و مهره
6بدنه سیلندر12پایه

نحوه انتخاب صحیح سیلندر هیدرولیک

ویژگی‌هایی که قبل از خرید سیلندر هیدرولیک باید به آن توجه کرد:

  1. قطر سیلندر
  2. طول کورس سیلندر
  3. ماکزیمم فشار کاری سیلندر

پیش از انتخاب و خرید یک سیلندر هیدرولیک باید سه مورد مذکور مشخص شوند.

نکاتی در مورد نگهداری سیلندر هیدرولیک

در ادامه تعدادی از عوامل موثر در خرابی سیلندر‌های هیدرولیک آورده شده است. دانستن عوامل خرابی از این جهت مفید است که می توان از پیشامد آنها جلوگیری کرد و در نگهداری صحیح جک هیدرولیک کمک بسیاری خواهد داشت.

  • آلودگی و جرم گرفتگی

یکی از عوامل مهم در آسیب دیدن سیلندر هیدرولیک وجود آلودگی و جرم در فضای بین پیستون و سیلندر است. این آلودگی می تواند منجر به خراشیده شدن سیلندر و در نهایت خرابی آب بندها شود.

  • گرما

افزایش دما در سیلندر هیدرولیک می تواند عاملی برای پوسیدگی آب بندها و نشت روغن شود.

  • کاربرد نادرست سیلندر

درصد زیادی از خرابی های به وجود آمده در سیلندر ها استفاده نادرست آنهاست. به عنوان مثال هیچگاه نباید سیلندر چدنی را در مواردی استفاده کرد که ضربه و بار خارج از مرکز وجود دارد.

  • نصب نادرست

اگر بار وارد شده به سیلندر بیرون از مرکز باشد و این بار وارد شده توسط تکیه‌گاه حمایت نشود، می تواند به سیلندر آسیب برساند و در نهایت باعث نشت روغن از آب بندها شود.

سفارش ساخت جک هیدرولیکی

برای سفارش ساخت جک هیدرولیک اطلاعاتی نظیر سرعت جک مورد نیاز، نحوه نصب جک، فشار کاری سیستم، دبی خروجی پمپ و نقشه شماتیک جک از مشتری اخذ شده و پس از بررسی و انجام محاسبات بر اساس اطلاعات دریافتی، قیمت ساخت جک به مشتری اعلام می‌گردد.

انواع جک هیدرولیک از لحاظ کاربرد

جک هیدرولیک را از نظر کاربرد نیز می توان به دسته های گوناگون تقسیم کرد. 

جک هیدرولیک صنعتی یا برقی

جک هیدرولیک یا سیلندر هیدرولیک چیست؟

جک هیدرولیک صنعتی و موبایل را می توان از انواع مهم جک هیدرولیک از نظر کاربرد به حساب آورد. جک هیدرولیک برقی یا صنعتی یکی از عملگرهایی است که در سیستم های هیدرولیکی با استفاده از نیروی برق و از طریق شیر برقی هیدرولیک، باعث حرکت آن می شود. استفاده از شیر برقی هیدرولیک می تواند عملکرد جک را تحت تأثیر قرار داده و آن را به صورت یک طرفه یا دو طرفه داخل مدار قرار دهد.

معمولا جک هیدرولیک صنعتی در پرس، جرثقیل، ماشین های بسته بندی و فورجینگ‌ها استفاده می‌شود. ضمنا جک هیدرولیک موبایل یا سیار نیز در تجهیزات دارای حرکت مانند ماشین های کشاورزی، تجهیزات دریایی و ساختمانی استفاده می شوند. جک هیدرولیک معمولا از لحاظ نحوه عملکرد به دو نوع یک طرفه و دو طرفه تقسیم می شوند.

جک هیدرولیک سیار یا دستی

جک هیدرولیک یا سیلندر هیدرولیک چیست؟

جک هیدرولیک دستی یکی از جک های پر کاربرد در سیستم های هیدرولیکی می باشد. علت کاربرد زیاد این نوع از جک ها قابل حمل بودن و عدم نیاز به پاورپک می‌باشد. به علت داشتن حجم بسیار کم و همچنین هزینه مناسب، جک هیدرولیک دستی قابلیت استفاده در صنعت و همچنین مواردی را داراست که نیاز به جک زدن و اعمال نیروی بسیار زیاد است، مانند جک‌های کنار جاده ای برای تعمیر وسایل نقلیه سنگین می باشد. اساس کار جک هیدرولیک دستی بر مبنای قانون پاسکال می باشد. بیشتر جک های هیدرولیک دستی موبایل یا سیار می باشند. جک هیدرولیک کوچک و جک هیدرولیک تلسکوپی از انواع جک هیدرولیک دستی به شمار می روند.

سیلندر هیدرولیک مهار میله ای Tie Rod

جک هیدرولیک یا سیلندر هیدرولیک چیست؟

این نوع سیلندر‌ها براساس استاندارد ISO6020 و برای شرایط کاری سخت طراحی و ساخته می‌شوند. چهار میل فوق العاده مستحکم سر و ته سیلندر را به هم متصل می‌کند. یکی از ویژگی‌های آنها، سهولت در تعمیرات آن می‌باشد در طیف وسیعی از صنایع کاربرد دارد مانند صنایع فولاد سازی، صنایع پتروشیمی، صنایع نساجی و ..

سیلندر هیدرولیک رولرمیل

جک هیدرولیک یا سیلندر هیدرولیک چیست؟

این سیلندرها قابلیت کار در شرایط کاری سخت را دارند. بصورت اختصاصی با توجه به استانداردهای ISO6022 و با در نظر گرفتن دمای محیط، سرعت و فشار سیلندر، لوازم آب‌بند و سیلندر هیدرولیک، طراحی و در شرکت هیدروآزما ساخته می‌شود.

سیلندر هیدرولیک دقیق یا سنسور موقعیت سنج

جک هیدرولیک یا سیلندر هیدرولیک چیست؟

طراحی سیلندر و لوازم آب‌بند به گونه‌ای طراحی شده‌اند که دارای حساسیت و دقت بسیار زیاد در حدود 0.1 میلی‌متر  را دارد و با در نظر گرفتن استاندارد ISO6020 در شرکت هیدروآزما طراحی و ساخته می‌شود. امکان طراحی و ساخت انواع مختلف سنسورهای دقیق در دما و شرایط کاری سخت امکان پذیر می‌باشد. موارد پر کاربرد اینگونه سیلندرها در صنایع پتروشیمی، فولاد سازی می‌باشد.

سیلندر هیدرولیک قطر 500 میل به بالا

جک هیدرولیک یا سیلندر هیدرولیک چیست؟

این نوع سیلندر ها بصورت اختصاصی با توجه به استاندارد های ISO6022 و با در نظر گرفتن دمای محیط ، سرعت و فشار سیلندر ، لوازم آب‌بند طراحی و تولید می‌شود . 

قابلیت نصب انواع سنسور های موقعیت سنج کورس سیلندر، فید بک‌های فشار، و نصب شیر های پروپرشنال پیشرفته روی بدنه سیلندر که باعث کاهش افت فشار و دقت و سرعت بالا می‌باشد در شرکت هیدروآزما بصورت سفارشی انجام می گردد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا مشاوره با شماره 66154024 021 با ما تماس بگیرید.

دسته‌بندی‌ها : قطعات جانبی،

پاسخ گوی سوالات شما هستیم


در اسرع وقت کارشناسان هیدروآزما به سوال شما پاسخ خواهند داد.

باغبانی گفت:

سلام، با عرض خسته نباشید، قربان بنده 2 عدد جک 920 پرکن دارم. بسیار تمیز و اصل هستند. آیا شما خرید دارید؟

مدیر گفت:

سلام جناب باغبانی، همکاران واحد خرید و فروش با شما تماس خواهند گرفت.

لطفی گفت:

سلام خسته نباشید قیمت جک به همراه پمپ دینام برای خم کاری لوله به قطر 2 سانت می خواستم. تشکر.

مدیر گفت:

سلام جناب لطفی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

تیموری گفت:

سلام قیمت جک هیدرولیک به همراه یونیت آن را به منظور باز و بسته کردن یک گیت نیاز دارم.

مدیر گفت:

سلام جناب تیموری عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی برای ارائه لیست قیمت و راهنمایی بیشتر با شما تماس خواهند گرفت.

عباسی گفت:

سلام و درود، بنده سه عدد جک هیدرولیک پارکر CJ3LLTS24AC و سه عدد سیلندر پارکر با مدل CC3LLTS18AC می خوام. متشکرم.

مدیر گفت:

سلام جناب مهندس عباسی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

نوری گفت:

سلام وقت بخیر، جک هیدرولیک موجود دارید یا فقط ساخت رو انجام میدید؟ برای سفارش دادن چه اطلاعاتی لازمه؟

مدیر گفت:

در حال حاضر شرکت هیدروآزما بیشتر ساخت جک های هیدرولیک رو انجام می دهد، درصورتی که نقشه ای برای ساخت جک طراحی کردید، می توانید برای ما ارسال نمایید یا اگر نقشه ای ندارید باید طول کورس و قطر جک را مشخص کنید تا برآورد اولیه انجام گیرد و در صورت تائید شما، ساخت جک انجام خواهد شد.

ناظری گفت:

قیمت جک دو طرفه به قطر داخلی ۸۰ میلیمتر و با کورس ۱۵۰ میلیمتر

مدیر گفت:

سلام جناب ناظری عزیز، واحد فروش با شما تماس خواهند گرفت.

سلام یک جک میخوام با قطر 800mm و کورس 1500mm لطفا قیمت رو بفرمایید

مدیر گفت:

سلام جناب حامدی مقدم عزیز، واحد فروش با شما تماس خواهند گرفت.

احسان گفت:

سلام ،تمایل ب همکاری در ساخت جک های هیدرولیک دارم ، دستگاه داریم

مدیر گفت:

سلام جناب احسان اقای عزیز، پیام شما به بخش مربوطه ارجاع داده شد در صورت نیاز با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *