تست پمپ هیدرولیک هیدروموتور و شیر برقی هیدرولیکی


شرکت هیدروآزما مرکز تخصصی تست هیدرولیک(به انگلیسی Hydraulic Test) در زمینه انواع تجهیزات سیستم هیدرولیک شامل انواع پمپ پیستونی، انواع موتور هیدرولیک یا هیدروموتور و شیر برقی از برندهای مختلف شامل:

رکسروت (Rexroth) ، لینده (Linde) ، کاوازاکی (Kawasaki) ، کوماتسو (Komatsu) ، دنیسون (Denison) ، پارکر (Parker) ، برونینگ هاوس (Brueninghaus)، کاترپیلار (Caterpillar) ، زاور دانفوس (Sauer Danfoss) ، ویکرز (Vickers) ، ایتون (Eaton)، لیبهر (Liebherr) و غیره تخصص دارد.

امکانات و تجهیزات شرکت هیدروآزما شامل دستگاه تست دینامیک تجهیزات هیدرولیک ، دستگاه تراش ، دستگاه لپینگ، دریل ستونی ، دستگاه شستشوی اتوماتیک و موارد دیگر است.

تست پمپ هیدرولیک هیدروموتور و شیر برقی هیدرولیکی

لازم است تجهیزات هیدرولیکی قبل از به کارگیری در شرایط واقعی کار، تحت شرایط شبیه‌سازی‌شده‌ی کاری مورد تست قرار گیرند تا از نحوه‌ی عملکرد صحیح آن‌ها اطمینان حاصل شود؛ چرا که اولاً ایجاد شرایط کاری مختلف در محل کار، همیشه ممکن نیست، ثانیاً باز و بسته کردن پی‌درپی اتصالات در محیط واقعی کار، امری طاقت‌فرسا و وقت‌گیر است.

دستگاه‌ تست (به انگلیسی test bench)  شرکت هیدروآزما امکان شبیه‌سازی شرایط واقعی کار را برای تجهیزات هیدرولیکی نظیر انواع پمپ، هیدروموتور و شیرهای هیدرولیکی را فراهم می‌نمایند. دستگاه‌های تست هیدروآزما توانایی اعمال و کنترل دبی، فشار، سرعت دوران و گشتاور به صورت دینامیکی در تجهیز و همچنین اندازه‌گیری دما، نشتی (leakage)، توانایی محاسبه‌ی بازده حجمی پمپ و سایر گراف‌های مورد نیاز را دارا می‌باشند.

برای ارتباط با متخصص فنی تست شیر برقی پروپرشنال و سروو

خدمات شرکت هیدروآزما

شرکت هیدروآزما با هدف جلب رضایت مشتری قدم برداشته و همواره سعی بر این داشته مشتری را از تمام مراحل انجام کار مطلع سازد. در همین راستا اقدامات زیر همواره انجام می‌گیرد:

 1. ثبت داده‌های مربوط به تست جهت ارائه گزارش به همراه نمودارهای مورد نیاز
 2. انجام تنظیمات مربوطه بنا به درخواست مشتری
 3. تصویربرداری و فیلم‌برداری از مراحل تست و تنظیم تجهیز جهت ارائه به مشتری
تست پمپ هیدرولیک هیدروموتور و شیر برقی هیدرولیکی

چرا تجهیزات هیدرولیک را تست کنیم؟

بعد از تعمیر یک تجهیز هیدرولیک و نصب آن بر روی دستگاه مادر ممکن است دستگاه عملکرد مناسبی نداشته‌باشد، دراین وضعیت اگر تجهیز تعمیر شده ایراد داشته‌باشد می‌بایست باصرف هزینه مجدد و اتلاف زمان برای تعمیر مجدد باز و ارسال شود و یا اگر مشکل دستگاه از جای دیگری باشد چون از عملکرد تجهیز یا تجهیزات تعمیر شده اطمینان نیست ممکن است در تشخیص عیب مشکل ایجاد شود و تجهیز تعمیر شده مجدد باز و ارسال شود تا تعمیر گردد!

در تست دینامیکی تجهیزات هیدرولیک شامل پمپ، هیدروموتور و شیرهای هیدرولیک و… عملکرد آنها با شرایط کاری شبیه‌سازی می‌شود و مرجع اطمینان صحت عملکرد یا معیوب بودن تجهیز می‌باشد. 

برای ارتباط با متخصص فنی تست پمپ پیستونی دنده‌ای یا پره‌ای(کارتریجی)

مزایای تست هیدرولیک در شرکت هیدروآزما 

 • جلوگیری از صرف وقت و هزینه: در صورت عدم تست و نصب روی ماشین آلات مربوطه و عدم عملکرد مورد انتظار، نیاز به باز و بست دوباره تجهیز (از دست دادن زمان و تحمیل هزینه) و تعمیر و رفع عیب دوباره آن است.
 • حصول اطمینان از صحت عملکرد تجهیزات سیستم هیدرولیک
 • کمک به عیب‌یابی سیستم هیدرولیک
 • تنظیم طبق مدار هیدرولیک شرکت سازنده در هنگام تست تجهیز
 • مشخص شدن بازده حجمی و نحوه کارکرد تجهیز هیدرولیکی

تست های انجام شده توسط هیدروآزما

برای ارتباط با متخصص فنی تست شیر برقی کنترل جهت، فشار، جریان یا دبی

یک تست هیدرولیک صحیح موجب می‌گردد 

 1. با انجام تست از میزان نشتی سیستم هیدرولیکی در فشارهای مختلف کاری آگاهی یافته و درصدد رفع آن برآییم. از این‌رو با کمینه‌کردن نشتی‌ها، می‌توان بازدهی تجهیزات موردنظر را بهینه نمود. آگاهی از نشتی یک سیستم هیدرولیکی و رفع به‌موقع آن می‌تواند از صدمات جدی‌تر و هزینه‌های بالای تعمیر و تلفات روغن جلوگیری کند.
 2. در صورت وجود ایرادهایی که منجر به افزایش دمای سیستم می‌شود، ضمن تست می‌توان متوجه گرمایش بیش از حد روغن شده و به رفع مشکل اقدام نمود.
 3. عملکرد صحیح شیرهای اطمینان و سیستم‌های ایمنی موجود در تجهیزات، تحت فشارهای کاری بالا مورد بازبینی قرار می‌گیرند؛ چرا که عدم کارکرد به‌موقع این سیستم‌ها می‌تواند منجر به صدمات اساسی و غیرقابل بازگشت شود.
 4. عملکرد صحیح شیرهای کنترل دبی و فشار در پمپ‌ها و تجهیزات هیدرولیکی، طبق نقشه شرکت سازنده پمپ و موتور هیدرولیکی مورد تست و تنظیم قرار ‌می‌گیرد.
تست پمپ هیدرولیک هیدروموتور و شیر برقی هیدرولیکی

با وجود چنین امکاناتی که منجر به شناخت عیوب احتمالی می‌گردد، می‌توان سیستم هیدرولیک را به‌گونه‌ای راه‌اندازی نمود تا ضمن عملکرد مناسب و مطمئن، اجزای سیستم عمر مفید مناسبی نیز داشته باشند. از این‌رو نیاز به دستگاه تستی که این شرایط را مهیا سازد حائز اهمیت می‌باشد.

برای ارتباط با متخصص فنی تست هیدروموتور یا موتور هیدرولیک پیستونی، دنده‌ای و پره‌ای

شرکت هیدروآزما با استفاده از نیروی انسانی کارآزموده و دستگاه‌های تست ویژه، با تلفیق دانش نظری و تجربه‌ی فنی، اقدام به انجام این امر مهم نموده است.

امکانات تست شرکت هیدروآزما از این قرار است

 1. تست دینامیکی انواع پمپ هیدرولیک شامل پمپ دنده‌ای، پمپ پیستونی، پمپ تیغه‌ای، پمپ‌های مدار باز (open loop) و پمپ‌های مدار بسته (close loop)
 2. تست دینامیکی انواع موتورهای هیدرولیکی شامل هیدروموتورهای جابجایی مثبت، هیدروموتورهای جابجایی متغیر، هیدروموتورهای مدار باز (open loop) و هیدروموتورهای مدار بسته (close loop)
 3. قابلیت ایجاد سرعت‌های دورانی قابل‌تنظیم تا 3000rpm و فشارهای مختلف تا 450bar در تجهیزات هیدرولیکی و اعمال توان تا 160kw
 4. تنظیمات انواع شیرهای کنترلی پمپ‌ها شامل سیستم توان ثابت، دارای LS، DRG و شیرهای پروپرشنال به‌منظور دستیابی به کنترل‌های موردنظر
 5. قابلیت انجام تست و کالیبره کردن شیرهای پروپرشنال

برای استعلام قیمت و خرید با شماره های زیر تماس بگیرید