فروشگاه محصولات هیدرولیک

شرکت هیدروآزما یکی از بزرگترین فروشگاه هیدرولیک است که می‌تواند تمام نیاز های شما را برطرف کند چه از منابع داخلی و چه وارد کردن قطعات و تجهیزات هیدرولیک از کشورهای خارجی قابل تامین است.

ارسال اکسپرس

خرید آسان

پشتیبانی فنی

ضمانت کیفیت

فروش آکومولاتور هیدرولیک هیداک Hydacآکومولاتور یا همان انباره ها از قطعات پرمصرف در مدارها و سیستم های هیدرولیک می‌باشند که برای اهداف گوناگونی به کار می‌روند.برای مطالعه بیشتر

کاربرد آکومولاتور هیدرولیک هیداک

  • ضربه گیری
  • جبران کاهش روغن در سیستم بسته
  • جبران نشت سیستم
  • در دسترس بودن منبع توان اضطراری در لحظه‌ی افت توان عادی منبع تغذیه
  • تامین فشار پایدار در مدتی از کار سیستم بدون اینکه نیاز به کار یکسره ی پمپ باشد.
  • جداسازی روغن از سیالی دیگر به عنوان مانع یا سد در برابر انتقال ناخواسته.

مشخصات فنی آکومولاتور هیدرولیک هیداک

کمپانی هیداک از دیرباز از سازندگان مطرح انواع آکومولاتور های پیستونی، دیافراگمی و کیسه‌ای می‌باشد که محصولات تولیدی این شرکت همواره مورد توجه و استقبال کارخانه های مطرح در سرتاسر جهان قرار گرفته است. در این مطلب مشخصه های فنی و ویژگی های آکومولاتور کیسه ای (حبابی) هیداک که در صنایع مختلف کشورمان مورد استفاده قرار گرفته است می پردازیم.

اجزای تشکیل دهنده آکومولاتور کیسه ای هیداک

نمایش کاربرد آکومولاتور در یک مدار هیدرولیکی

در مدار نمونه زیر کاربرد آکومولاتور در جهت کاهش حالت ضربه‌ای سیال نشان داده شده‌است. در این مدار یک شیر کنترل جهت وسط بسته وجود دارد که با تغییر موقعیت شیر به حالت وسط، سیال می‌تواند باعث ایجاد ضربات فشاری تا چندین برابر حداکثر سطح فشار تنظیم شده روی شیر اطمینان گردد. از آن جایی که شیر اطمینان نمی‌تواند سریعاً سیال را تخلیه نماید، افزایش بیش از حد فشار ممکن است برای تجهیزات و اپراتور خطرناک باشد. در این مدار ضربات فشاری ایجاد شده به هنگام قرار گرفتن شیر در وضعیت وسط، توسط آکومولاتور خنثی می‌شود.

کیت شارژ آکومولاتور هیداک

شارژ این نوع آکومولاتور فقط باید با گاز نیتروژن انجام گیرد. چرا که این گاز خنثی بوده و در صورت نشت روغن امنیت سیستم برقرار خواهد ماند. علاوه بر این حدود 78 درصد هوای محیط را گاز نیتروژن تشکیل داده که به علت ارزانی می توان این گاز را مناسب ترین گزینه شارژ آکومولاتور دانست.

تجهیزات شارژ

با بکارگیری شیر کنترلی و گیج فشار و جریان سنج، آکومولاتور با گاز ازت (نیتروژن) شارژ می شود. برای شارژ و انتقال گاز نیتروژن به درون آکومولاتور، شیر کنترلی (پر کن) و گیج فشار به شیر گازی آکومولاتور (از سمت بالای آکومولاتور) متصل شده و از طرفی دیگر با استفاده از یک شلنگ به کپسول حاوی گاز نیتروژن وصل می گردد.

فشار اولیه تنظیمی در آکومولاتور قبل از هر نصب جدیدی و بعد از هر گونه تعمیر و بعد از آن حداقل یک بار در هفته اندازه گیری می شود. اگر هیچگونه اتلاف نیتروژن مشاهده نشود، آزمایش بعدی را می توان چهار ماه بعد انجام داد. اگر تغییر فشاری در این زمان اتفاق نیفتد، آزمایشات بعدی فقط یک بار در سال انجام می شود.

دسته‌بندی‌ها : قطعات جانبی،

پاسخ گوی سوالات شما هستیم


در اسرع وقت کارشناسان هیدروآزما به سوال شما پاسخ خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *