فروشگاه محصولات هیدرولیک

شرکت هیدروآزما یکی از بزرگترین فروشگاه هیدرولیک است که می‌تواند تمام نیاز های شما را برطرف کند چه از منابع داخلی و چه وارد کردن قطعات و تجهیزات هیدرولیک از کشورهای خارجی قابل تامین است.

ارسال اکسپرس

خرید آسان

پشتیبانی فنی

ضمانت کیفیت

اورینگ چیست؟اورینگ (به انگلیسی O-ring) نوعی آب‌بند ساده و اقتصادی است که کاربردهای گسترده‌ای دارد. معمول‌ترین کاربرد آن، جایگزینی با واشر و واشرهای تخت آب‌بندی است که البته می‌توان از آن به صورت تکی یا چندتایی به عنوان یک آب‌بند دینامیک استفاده کرد. اورینگ را می‌توان هم به صورت شعاعی و هم به صورت محوری در سیستم‌های مختلف نصب کرد.

اورینگ چیست؟

جنس اورینگ از چیست؟

معمول‌ترین جنس اورینگ نوع خاصی از نیتریل موسوم به NBR70 است. این الاستومر برای آب‌بندی دستگاه‌هایی با شرایط عملیاتی فشار و دمای معمول مورد استفاده قرار می‌گیرد و آب‌بندی مناسبی برای سیالات شامل آب، روغن، نفت و مواد شیمیایی ایجاد می‌کند. این فشار و دمای معمول تا دمای ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد و فشار 1500psi1500psi ذکر می‌شود. به همین دلیل، انتخاب اورینگ در مواردی که دما و فشار بسیار پایین یا بالا داشته باشیم اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. همچنین، وجود مواد شیمیایی و حلال‌ها نیز در انتخاب اورینگ باید مد نظر قرار گرفته شود. زمانی که بخواهیم آب‌بندی را در برابر مواردی همچون آلودگی اوزون حفاظت کنیم باید از اورینگ‌های با جنس سیلیکون، نئوپرن یا EPDM استفاده کنیم.

اورینگ چطور کار می کند؟

اساس عملکرد اورینگ یکسان است. تغییر شکل مکانیکی اورینگ تحت فشار مانعی ایجاد می‌کند که سیال توانایی عبور از آن ناحیه را نداشته باشد. به عبارت دیگر، عملکرد تمامی آب‌بندها به گونه‌ای است که به هر شکل ممکن، در مسیر عبور سیالات و گازها مانع ایجاد می‌کنند. راه‌های مختلفی برای این‌کار وجود دارد که از میان آن‌ها می‌توان به جوشکاری، ماشین‌کاری و لحیم‌کاری اشاره کرد یا اینکه در محل اتصال، قطعه‌ای نرم و لاستیکی قرار دهیم.

برای نصب اورینگ‌ها به طور معمول یک شیار در نظر می‌گیرند و اورینگ در آن محل نصب می‌شود. زمانی که یک تنش (Stress) به اورینگ وارد شود، اورینگ به سمتی با تنش کمتر حرکت می‌کند. با افزایش فشار،‌ تغییر شکل اورینگ ادامه می‌یابد و در صورتیکه انتخاب اورینگ به درستی صورت گرفته باشد، این آب‌بندی ادامه پیدا می‌کند.

اورینگ چیست؟

با افزایش بیشتر فشار، تغییر شکل در اورینگ رخ می‌دهد و اگر فاصله بین دو اتصال زیاد باشد، اورینگ با ورود و تغییر شکل در آن ناحیه، آب‌بندی مناسبی را فراهم نمی‌کند و نشتی سیال را شاهد خواهیم بود. درصورتیکه فشار برداشته شود، به دلیل خاصیت الاستیسیته در الاستومر، اورینگ به حالت قبل خود بازخواهد گشت. البته اگر فشار به حدی باشد که سبب تغییر شکل اورینگ شود، برای آب‌بندی باید اورینگ جدیدتری را جایگزین اورینگ قبلی کرد.

اورینگ متری چیست؟

اورینگ متری مشابه با یک اورینگ معمولی است با این تفاوت که اورینگ متری را می‌توانید با اندازه دلخواه برش بزنید و در محل مورد نظر برای آب‌بندی استفاده کنید. برای این کار باید اورینگ مناسبی را با اندازه مورد نظر خود انتخاب و تهیه کنید و با برش زدن و چسباندن دو طرف، از یک اورینگ متری به اورینگی با اندازه مورد نظر خود دست پیدا کنید.

 

انتخاب جنس مواد

اورینگ وایتونی بیشتر در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد و طول عمر و مقاومت شیمیایی بالایی دارد و حالت‌پذیری کمتری دارد.

دسته‌بندی‌ها : قطعات جانبی،

پاسخ گوی سوالات شما هستیم


در اسرع وقت کارشناسان هیدروآزما به سوال شما پاسخ خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *