صنایع ساخت و تولیدپرس‌­های هیدرولیک، ماشین­‌های ریخته‌گری، دربازکن­‌ها، ماشین‌­های تزریق پلاستیک و فرآوری پلاستیک و پاور­یونیت از جمله موارد کاربرد هیدرولیک در صنایع ساخت و تولید می­‌باشند.

کاغذ سازی

در این صنعت خمیر کاغذ باید از غلتک‌ها بگذرد و مهم‌ترین نکته، هیدرولیک و پنو ماتیک تنظیم غلطک‌ها است.

خودرو سازی 

ترمز هیدرولیک و فرمان هیدرولیک و تنظیم پنوماتیکی صندلی و همچنین در مراحل ساخت بدنه و شکل دادن به ورق خودرو که از پرس‌های با تن‌های مختلف استفاده می‌شود.

صنایع ساخت و تولید

صنایع غذای

کنسرو سازی، رب گوجه فرنگی و ظروف یکبار مصرف و …

صنایع ساخت و تولید

صنایع چوب

 برش الوار، پرس چوب و پرداخت سطوح مبل‌ها

صنایع ساخت و تولید

صنایع بسته بندی

پر‌کن شیشه‌ها‌ی نوشابه و ماشین چسب زنی و لفاف پیچی

تزریق پلاستیک چیست؟

قالب گیری تزریقی یک فرآیند تولیدی است که قادر است تعداد زیادی قطعات پلاستیکی را به طور سریع و مکرر ایجاد کند. در نتیجه این فرایند برای تولید در حجم بالا بسیار مناسب است.

صنایع ساخت و تولید

اصول اولیه قالب گیری تزریقی

قالب گیری تزریقی با مزایای بسیاری که نسبت به سایر فرآیندهای قالب گیری پلاستیک دارد این امکان را می‌دهد تا محصولاتی با جزئیات پیچیده تولید شوند که در غیر این صورت ساخت آن‌ها بسیار پرهزینه یا دشوار است.

علاوه بر این، با ظرفیت تولید چندین قطعه به طور همزمان، تولید بالای محصول در مقایسه با هزینه‌ی نیروی کار شرکت مفید خواهد بود.

ایرادات موجود در محصول نهایی را نیز می توان به راحتی اصلاح کرد، بنابراین مواد کمی هدر می رود که یکی دیگر از مزایای صرفه جویی در هزینه کل فرآیند است.

با طیف گسترده ای از مواد برای استفاده، از پلی پروپیلن گرفته تا پلیمرهای مهندسی با کارایی بالا، امکان ایجاد محصولات سفارشی و منحصر به فرد بی‌پایانی برای طیف گسترده‌ای از نیازها وجود دارد.

فرآیند قالب گیری تزریقی

  1. قالب به طور مطمئنی در دستگاه قالب گیری که اندازه متناسبی دارد، سوار می شود. دو نیمه‌ی ابزار توسط گیره‌ها در جای خود قرار می گیرند. دستگاه تنظیم کننده، با وارد کردن تنظیمات خاصی برای ابزار آماده تولید می شود.
  2. گلوله های پلاستیکی با استفاده از یک قیف وارد دستگاه قالب گیری می شوند و برای ذوب شدن گرانول ها وارد یک محفظه‌ی گرم شده می شوند. در داخل محفظه یک پیچ رفت و برگشتی مواد را پلاستیکی و فشرده می کند و پلاستیک مذاب را به سمت قالب پیش می راند.
  3. یک نازل بین محفظه و قالب یک آب‌بندی ایجاد می کند. پلاستیک مذاب، تحت فشار زیاد، از محفظه خارجی و از طریق نازل به داخل حفره‌های قالب منتقل می شود. ابزارها می توانند حفره های متعددی داشته باشند تا بتوانند هر بار بیش از یک قسمت را تولید کنند.
  4. آب یا روغن با دمای کنترل شده، در مدت زمان مشخصی دور بدنه‌ی قالب به گردش در می آید تا پلاستیک درون آن خنک شود. همانطور که پلاستیک سرد می شود، شکل حفره یا حفره های قالب را به خود می‌گیرد.
  5. دستگاه قالب‌گیری برای باز کردن قالب از صفحه متحرک خود استفاده می‌کند و پین‌های پَران به داخل حفره قالب باز می‌شوند تا قطعه را بیرون برانند.

اغلب یک ربات قالب‌گیری نهایی را از قالب جمع آوری کرده و آن را روی تسمه نقاله یا محل کار نهایی قرار می دهد. سپس به موقعیت اولیه‌ی خود برمی‌گردد تا قالب بسته شده و چرخه تکرار شود.

دسته‌بندی‌ها : صنایع مرتبط،

پاسخ گوی سوالات شما هستیم


در اسرع وقت کارشناسان هیدروآزما به سوال شما پاسخ خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *