بلوک هیدرولیک یا هیدرو بلوک چیست؟

منیفولد یا بلوک هیدرولیک (به انگلیسی Hydraulic manifold) قطعه ای فلزی است که شلنگ‌ها و لوله‌های هیدرولیک روی آن سوار می‌شوند. منیفولدها معمولاً بلوک‌های فلزی دارای اتصالات سوراخ‌کاری‌شده و ماشین‌کاری شده و همچنین صفحه‌های دارای برش هستند. استفاده از منیفولدها برای استفاده از شیرهای مدولار مناسب است.

بلوک هیدرولیک یکی از مهمترین قسمت های طراحی و ساخت یونیت هیدرولیک می‌باشد. یک طراح بعد از انتخاب شیرهای کنترلی باید یک بلوک یکپارچه برای قرار دادن شیرهای هیدرولیک انتخاب کند.

برای طراحی بلوک هیدرولیک یک طبقه برای شیرهای هیدرولیک ابتدا باید ساختار شیر هیدرولیک مشخص شود.

ساختار و سایزهای مختلف بلوک هیدرولیک

منیفولدها با توجه به سایز شیر و عملکرد شیر ساخته می‌شوند. شیرهای کنترل جهت (directional valve)، شیرهای کنترل فشار (relief valve) و شیرآلات کنترل دبی هیدرولیک (flow control) و شیرآلات کارتریجی هیدرولیک، هر کدام، سایز و نقشه اجرایی منحصر به فردی دارند که باید با توجه به نقشه نصب، ماشین کاری و تراشکاری جداگانه‌ای داشته باشند. در کارگاه ساخت مجموعه هیدروآزما منیفولد و بلوک هایی برای شیر با سایزهای مختلف را طبق نقشه و با استاندارد می‌سازیم.

سفارش خرید و ساخت بلوک هیدرولیک

سایزهای کوچک و ساده منیفولدها بصورت تحویل فوری می‌باشند. در مورد بلوک‌های بزرگتر و پیچیده‌تر پس از انتخاب سایز شیر، ساختار و عملکرد شیر، تعداد شیر قابل استفاده در سیستم و همچنین جنس فلز منیفولد می‌توانید برای مشاوره و صحت از عملکرد انتخاب با کارشناسان ما در هیدروآزما تماس بگیرید. در نظر داشته باشید که ساخت بلوک‌های چندگانه نیازمند زمان چند روزه می‌باشد، برای آگاهی از قیمت، سفارش و خرید منیفولد هیدرولیک با ما تماس بگیرید.

همچنین انواع منیفولد و بلوک های هیدرولیک اورجینال و برند در فروشگاه هیدروآزما موجود می‌باشند، جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 02166154024 تماس بگیرید.

برای استعلام قیمت تماس بگیرید
021661540240216615392809309607484